zápisnica 2

Zápisnica č.2

Datum : 17.1. 2018
Miesto : Nové Nosice
Učastní : obyvatelia ul. Novonosická- Lazovná /10-12 občanov/ , poslanci Trník, Špaček

Hlavným cieľom stretnutia, ktorí vyvolali obyvatelia miestnej časti bolo neefektívne riešenie ich požiadavky k oprave, resp. rekonštrukcie cestnej komunikácie . Občania v januári minulého roku adresovali požiadavku opravy , rekonštrukcie na mesto a do dnešného dňa nedostali odpoveď.
Oslovili poslancov miestnej časti, aby im v ich požiadavke pomohli.
Poslanec Špaček reagoval tým , že o petícií je informovaný a niekoľkokrát naliehal na zodpovedných pracovníkov MsÚ ,aby reagovali na podnet občanov, čo vyjadril aj na zastupiteľstve . Vyvolal stretnutie s oddelením dopravy a výstavby v marci minulého roku , čo je aj zápisnične podchytené.
Na ďaľšom stretnutí s p. viceprimátorom Hvizdákom I p. Svoradom ved. Odd. VaŽP, bolo povedané, že s povolením výkopových prác, sú občania povinní dať cestu do pôvodného stavu, no nakoniec zaznel prísľub, že sa do opravy zapojí PTSMP.
Koncom novembra boli zaplátané niektoré miesta suchým betónom. Keďže sa táto oprava realizovala v chladnom a daždivom počasí ,výsledok práce nepriniesol požadovaný efekt a dostal sa opäť do predchádzajúceho stavu.
V rozhovore zazneli aj fakty o vlastníctve cesty, požiadavkám k odkúpeniu od SPF, o novele zákona 330/1990 a jej účinnosti od 1.9.2017 a iné.
Pán Peter Majba sa vyjadril, že na stretnutí s p. viceprimátorom Hvizdákom ,či s p.C. Crkoňom mu bolo odporučené, aby apelovali na poslancov miestnej časti dať požiadavku do investičných zámerov mesta.

Vypracoval : Mgr. Špaček

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.