Čo nám priniesol mesiac máj

Mesiac máj nám priniesol viac aktivít ako po iné mesiace.
1. Už 1. deň na sviatok práce sme sa malá skupinka pustili do zrovnania časti pozemku pri kapličke sv.J Nepomuckého .Potrebujeme vypracovať trochu rovnej plochy ,pre pohodlnejšie státie ľudí. Chceme opätovne po tretí krát zorganizovať sprievod ku kapličke (20.5.o 17 30) a tam vyprosovať pomoc a ochranu pred živelnými pohromami ,na ktoré nemáme dobré spomienky nielen v minulom , ale aj tohoročnom čase.
(prikladám fotodok)

2. Asi metrový bobor sa objavil v kanáli 2.mája. 200 m od priehrady. Privolaní poľovníci uhynutého bobra vytiahli a odviezli (fotod)

3. V stredu 3.mája pracovníci Žsr ,ktorých som prosil, očistili kanál nad vlakovou stanicou,pretože návalové dažde zaplavovali stanicu.Okrem toho odstránili skládku pri výjazde zo železnice a dovyriezali náletové dreviny pod traťou.Aj touto cestou im chcem poďakovať.(fotod)
4. Firma Doprastav začala konečne frézovať a asfaltovať krajnice ciest (fotod)

5. 14.mája OV Nosice zorganizoval po druhý krát program spojený so zábavou pri príležitosti Dňa Matiek. V programe učinkovalo 12 detí MŠ, 7 detí ZŠ a jeden stredoškolák.Novinkou tohoto ročníka bol chutný guláš . Do tanca hrala skupina Signál . Rozchádzali sme sa v dobrej nálade po 21 OO hod.(fotod)

6. Vyzvali sme občanov,aby pripomienkovali ,prípadne iniciovali zmeny autobusových spojov.Iniciatíva vyšla zo strany mesta. Na mesto (dopravnej komisií) sme predložili tieto návrhy (uvádzam v skratke):
a. Keby žiacky autobus Včielkač.6 idúci od Hydrocentrály ráno 7 00, nahradila Jašterka,lebo je tam málo miesta a ľudia ťažko vystupujú
b. Keby autobus č,6 ,ktorý má odchod od potravín C-čko 13 18 ,išiel od Gorazdovej školy,nakoľko vyučovanie končí 13,15 a deti nestíhajú chytiť tento autobus. Idú až neskorším 14,25 (robotnícky) Ide o 7 žiakov.
c. Keby ranný autobus č.6. ,ktorý odchádza od Hydrocentrály 6.25. išiel o 10 min.skôr o 16 15
d. Keby autobusová zastávka pri firme Eurotrans bola preložená 200 m bližšie do obce.

7. V spolupráci s viacerými zainteresovanými pracujem na dokončení projektovej dokumentácie a následnom stavebnom povolení k možnej rekonštrukcií Domu smútku,ako aj vybudovania viacúčelovej budovy pre potreby občanov Nových Nosíc. Zároveň nás čaká výmena okien v budove starej školy,začatie rekonštrukcie toaliet v hasičskej zbrojnici.Máme aj predstavu ďaľších menších úprav Presadzujeme opravu dvoch úsekov ciest v Nosiciach.. Pripravujeme sa na MDD ako aj Deň Otcov
Spracoval Mgr. R Špaček