Zápisnica 2 – 2017

Zápis zo stretnutia 8.3. 2017

Za účasti zástupcov mesta (p.Vavrová, p.Šicová, p.Drocár a p. Špaček) sa všetci zúčastnení dohodli na nasledovných záveroch a vyjadreniach k požiadavkam občanov N.Nosíc( petičná listina) a S.Nosíc :
1. K požiadavke vybudovanie súvislej asfaltovej plochy v hornej časti N . Nosíc , zaujme mesto písomné stanovisko :
-zaasfaltovať len úseky narušené výkopmi ,prípadnými výtlkmi na všetkých úsekoch ciest N.Nosíc, S. Nosíc ,Záskalia, neasfaltovať celý úsek v žiadanej dĺžke s ohľadom na ohlásené výkopové práce a ďaľšiu výstavbu rodinných domov v danej časti. Zakomponovať výstavbu ,či obnovu novej cestnej komunikácie ,až po ukončení a zrealizovaní požiadaviek k výstavbe

– pripraviť PD na osadenie betónových žľabov ako prevenciu pred prívalovými dažďami a ich ohrozením rodinných domov pod cestou, ako aj PŠ+ PD na alternatívu výstavby chodníka

– prosil by som aby pri oprave povrchu cesty v N.Nosiciach bol osadený pevný železo –betónový žľab ,ktorým bude voda usmernená do prícestného kanála naprieč cestou. Žľab by bol vyspádovaný , s možnosťou pravidelnej údržby k zachovaniu funkčnosti. Považoval by som to ako prvý prevenčný krok pred prívalovými dažďami ešte v tomto kalendárnom roku . Verím, že investícia nepresiahne výšku nákladov ,aby bola potrebná PD .

2. K požiadavke občanov p.Haderlicu , a p. Miniara ,na vybudovanie asfaltovej komunikácie ste ma uistili, že bude urobený návoz štrku, tak aby bol zabezpečený prechod peším i osobným vozidlám aj za mokrého počasia. Myšlienkou výstavby asfaltového povrchu sa nebudete zaoberať. Prosím Vás, aby ste aj týmto občanom dali písomnú odpoveď . Oni svoju žiadosť adresovali na mesto, aj na OV –Nosice. Sluší sa im odpovedať. Ja budem rád , ak urobíte tak, ako ste odpovedali mne.
3. K požiadavke OV na vybudovanie nového asfaltového povrchu v úseku cesty od rozcestia ku starej škole až po obytný dom p. Velacku smerom k elektrárni v dĺžke cca 150 m, ste ma uistili, že na podnet OV Nosice, bude vypracovaná v kal.r.2017 PD s možnosťou realizácie v ďaľšom roku (ďaľších rokoch)

4. Potešený informáciou o možnej asfaltovej úprave na ceste pri Váhu , bez vypracovania PD ,vedenou ako oprava cesty Vás žiadam o :
a) presný výmer úseku
b) stanovenie ceny
a to do času apríl 2017, aby daná investícia mohla ísť do požiadaviek čerpania rezerv.
Za čas a stretnutie s Vami Vám ďakujem a teším sa na ďaľšiu spoluprácu .
Na vedomie : p.Vavrová,p.Šicová, p.Drocár, OV –Nosice , občania

Zapísal: Mgr. Roman Špaček , predseda OV –Nosice 8.3.2017

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.