aktuálne dianie v obci

1. Dňa 13.7. bolo v starej škole stretnutie s dotknutými občanmi k zriadeniu spomaľovača pred č.d. 188 p. Pecho. Stretnutie som inicioval ja za prítomností ľudí z mesta . Výsledkom bol záver osadenia spomaľovača. Na stretnutí som vyjadril náš postoj . Väčší problém ako rýchlosť aut v danom úseku vidím množstvo zrážok, vôd, ktoré sa nahromadzujú pred ich domami. To sme riešili s p. Svobodom a pokiaľ sa na to vyčlenia prostriedky nebude problém osadiť na miestach vpuste.

2. Na podnet p. K.Kavecká-Košecká, ktorá ma oslovila s prosbou podať žiadosť na VUC (sumarizuvávajú požiadavky na VUC) k požiadavkam vybudovania chodníka na hlavnej (Nosickej ) ceste som tak urobil s adresovaním na p. Baška, SSC a mesto Púchov. Za pokus nič nedáme. Žiadosti som poslal poštou.

3. Včera sme sa stretli s p. Polackým ohľadom prívalových vôd ,ktoré stekajú spod trate, kde sme sa uzhodli ,že vody stekajú z poľnej ,rozbitej cesty nad podjazdom , ktorú ničí ťažká technika .Povedal som mu že OV bude trvať na tom ,aby sa drevo neťahalo po ceste až ku skládke ,lebo ničí odpadovú mrežu, poškodzuje cestu, zničilo kus zábradlia. Voda nie je nasmerovaná do zbernej šachty a tečie po povrchu asfaltu, čím naplavuje blato a kamene. Dvakrát som volal technické služby ,ktoré terén očistili (bol som prítomný),no riešenie musí byť efektívnejšie.

4. Dnes som mal stretnutie s p. Motyčkom Žsr, s ktorým sme sa dohodli na .
a, poskytnú bager a urobia najnutnejšie úpravy
b, iniciujú stretnutie s vedením Urbáru, OV Nosice,mestom

5. Dňa 14.9. bude v Pizzérií N.Nosice verejná schôdza, ktorá je dohodnutá s p. Šicová, p.Vavrová. Zatiaľ sú ľudia informovaní oznamom na vývesku no dám to aj na náš web

Vážení občania!

OV Nosice Vás pozýva na verejnú schôdzu s poslancami a pracovníkmi MsÚ Púchov ,ktorá sa uskutoční dňa 14.septembra o 15 00 hod .v miestnej Pizzerií .
Program:
1. Špecifikácia a upresnenie podmienok pre spracovanie PD