chceme v Nosiciach pomenovať ulice?

Vážení občania!
Do vašich domových schránok bol doručený informačný leták, na základe ktorého v dňoch 27 -30 júna prebehne v našej obci verejný prieskum. . Určený člen OV Vás navštívi a zaznamená si Vaše stanovisko. V prípade akýchkoľvek otázok Vám podrobnosti budú poskytnuté na mieste. Za pochopenie ďakujeme.

9 replies
 1. Roman Špaček says:

  Niekoľko dní som nebol prítomný na stránke a potešil ma tento komentár. Som rád, že aj takouto formou prostredníctvom web stránky dokážeme spolu komunikovať. Milan už odpovedal na niektoré Vaše postrehy a ja sa k nemu pridávam. Aj keď moja reakcia už nič nerieši ,nakoľko výsledky sú už zverejnené v najnovšom článku ktorý pridávam (pozri zápisnica 5), dovolím si pridať ešte niekoľko postrehov na vaše komentáre.
  Technická stránka vybavenia
  1. Osobne som preveroval v ktorých úradných dokladoch je potrebné uvedenie ulice . Pre drvivú väčšinu obyvateľstva je to len Občiansky preukaz. Určite nie pas, vodičák, preukaz poistenca. O iných nemám poznatok.
  2. S návrhom pomenovania ulíc , vychádza vždy (obec, mesto ) po prerokovaní s občanmi. Preto takýto prieskum.
  3. Na okresnom riaditeľstve policajného zboru som dostal uistenie, že do 30 dní od výzvy k občanom je poplatok za vystavenie nového OP bezplatný a starý bude poskytnutý k preukázaniu počas doby vystavenia nového dokladu
  4. Oddelenie výdaja OP bolo ochotné v prípadnom nápore obyvateľstva vyhovieť aj v nestránkových hodinách.

  Dôvodová stránka
  1. Mám osobnú skúsenosť, že pri kontakte s neznámym ( internetový obchod, predajca,)sú problémy presne nájsť adresu
  2. Chceme vybudovať ( zrekonštruovať ) ulicu, ako vyšpecifikujeme o ktorú ulicu sa jedná?
  3. Chceme usmerniť niekoho k (úprave , spadnutému predmetu, iné ) ulice , niekedy to je problém.

  Prieskumom zisťujeme , že ľudia nechcú pomenovať ulice ( ako by to bola populistická,alebo nezmyselná požiadavka), že nadovšetko treba cesty s novou asfaltovou úpravou, nové chodníky, príp.dopravné značenia. Sú aj takí pre ktorých sú nezmyselné aj všetky ostatné aktivity OV ( kultúrne, športové, duchovné spoločenské ktoré sme rozbehli v našej obci)

  1. Vyasfaltovať všetky cesty stojí veľké peniaze. Najnovšie je odsúhlasená Hurbanova ul.250 000 Eur a bez projektovej dokumentácie, tá bola vypracovaná s fin .prostriedkov z predchádzajúcich rokov.
  2. Veľkým problémom je , že mesto vlastní v Nosiciach málo ulíc. Najčastejšie SSC (slovenská správa ciest)SPV, (správa povodia Váhu), súkromné osoby.Tieto by sa museli odkúpiť mestom, alebo realizovať cez vlastníka.Toto je prvý krok v ktorom som sa uzhodol s p.prednostkou, aby sa vysporiadalo vlastníctvo.
  3. Chodniky majú podobný problém , nevysporiadané vlastníctvo. Teraz riešime štúdiu chodníka v NN. Vykonáme schôdzu s občanmi, architektom vedúcimi výstavby v meste a ľudia budú musieť predať malé časti pri domoch ak budú chcieť chodník.
  4. Dopravné značenie by mohlo byť tiež lepšie s tým súhlasím , no videl som aj žiadosti zo strany ľudí, ktoré boli zamietnuté nie mestom ale dopravákmi.

  Prajem Vám príjemné letné prázdniny RŠ

  Odpovedať
  • Katarína says:

   Veľká, obrovská škoda, pán Špaček, že ste toto nenapísali ešte skôr, ako sa začal prieskum. Veľa ľudí by sa na to potom, podľa mňa, pozeralo inak.
   Celkovo mám pocit, že informovanosť pred takýmto dôležitým prieskumom bola nízka..
   Bez ohľadu na výsledok, Ďakujeme!!!

   Odpovedať
 2. Mirka says:

  Katka plne súhlasím s poriadnym dopravným značením ulíc a nie ich pomenovaním napísala si to lepšie ako ja som písala trošku v afekte.

  Odpovedať
  • Jana Kyscikova says:

   Jana

   Chcela by som sa pripojit a zdoraznit ze doposial ulice neboli menovane a vobec to nevadilo.Mnohi ludia budu mat nespocetne vydaje koli vymene dokladov, kopec starosti ,ktore su podla mna uplne zbytocne,to je moj nazor.Nie vsetci na to maju,aby vyhadzovali kopec penazi za vsetky nove doklady.Vela ludi je aj v cudzine a tiez budu mat problemi vymenit doklady a co starsia generacia? Budu behat po uradoch len koli tomu aby im prepisali vsade adresu? Myslim si ze je to nadmieru zbytocne.Lepsie by vazne bolo investovat do opravy ciest,su rozbite a inych potrebnejsich veci.

   Odpovedať
   • Milan Janto says:

    Dobrý deň , no ved a preto sa chodilo po ľuďoch a zisťovalo sa aký majú na to názor. Neviem prečo to hneď všetci beriete ako hotovú vec , nikto neprišiel a nepovedal , že to takto bude , ani to že to niekto chce pretlačiť za každú cenu. Ja rozumiem , že nejaké peniaze to určte stojí , skôr ako peniaze by ma trápil čas , ktorý by som s tým strávil ale znova sa opakujem , nikto tu nič neprikazuje a išlo o anketu , v ktorej sa mal človek vyjadriť, v tomto okamihu bolo úplne nepodstatné koľko to bude alebo nebude stáť (len pre info väčšina dokladov v rámci lehoty 30 dní by bolo možné vybaviť zdarma) ale či má vôbec zmysel nad niečím takým premýšľať. To, že sa nad tým pohoršuje väčšina obce ma neprekvapilo ale to , že ľudia nepochopili čo bol zámer. Bol to nápad , ktorý sa proste neujal a všetko pokračuje ďalej .Zas príde iný a zas dáme o tom ľuďom vedieť aby sa mohli slobodne vyjadriť. čo sa týka tých opráv, to nie je o tom , že teraz niekto príde a povie v meste , že aha aké sú tu rozbité cesty ,pošli sem niekoho nech to praví … Problém je v tom , že toto je mestská časť , tu niesu žiadne peniaze , sme 100% závislý od mesta a mesto musí všetko schvaľovať a prechádzať miliónmi procesov … aj tak sa nájde výhovorka ako to nejde . Viete , keď sa tu nič nerobilo stále bolo čosi zle , nikto tu nič nerobí nič sa tu nedej …. Keď sa začne konečne čosi diať tak zas sa počúva z každej strany, že sa tu asi nudíme a že nemáme čo robiť… Pravda je taká , že niektoré veci možno teraz nedávajú zmysel , ale časom by mohli byť prínosom . Teraz nenarážam na ulice ale na kopec iných vecí . Samozrejme , že musia prísť aj takéto návrhy , ale sú to len návrhy a chceme vedieť názor ľudí. Spravil sa tento web , evidentne to funguje , keďže sem ľudia píšu , prečo sem nikto nenapísal , že toto bolo zbytočné alebo naopak , že konečne je tu v podstate anonymný nástroj na vyjadrenie sa dianiu v obci. ? Prepáčte za rozsiahlu odpoveď len už ma to nebavilo len pozerať stále na tieto pripomienky bez toho aby som na to nejak reagoval . Všetkých kto sem prídu by som veľmi poprosil , nech kľudne založia nejakú tému na diskusnom fóre a tam to môžeme kľudne rozoberať hlbšie a zároveň je to aj podklad pre nás ako OV Nosice na konzultácie a riešenie problémov , o ktorých sa inak nemáme ako dozvedieť .

    Odpovedať
 3. Katarína says:

  Osobne si myslím, že “rozulicovať” takúto malú obec nie je úplne nutné, skôr by pomohlo kvalitné dopravné značenie – zrkadlá, vyznačené križovatky, smerové tabule, označenie škôlky, povolené maximálne rýchlosti, retardér, atď., pretože prehľadnosť ulíc je úplne nulová.
  Je pravda, že vybaviť nové doklady pre mnohých je nad ľudské sily a teda temer nemožné, preto treba zvážiť, či je to v konečnom dôsledku nevyhnutné – kvôli mestu a riešeniu ďalších vecí….

  Odpovedať
 4. Mirka says:

  Ste normálny tí, ktorí majú len OP a čas môžu lietať po úradoch, ale tí čo majú pasy,vodičské oprávnenie,školiace oprávnenie, zbrojné pasy a ppd.zratajte si naklady na ich výmenu a čas ani nepíšem kedy to mám stihnúť keď som denne desať hodín b práci a viac toto je vymyslel tých, ktorí nevedia čo s časom a peniazmi

  Odpovedať
 5. Admin says:

  Chem len k článku doplniť , že sa nejedná o odsúhlasenie pomenovaných ulíc ale len návrh , ktoré ulice a ako by sa mohli volať , o ich názve môžeme diskutovať napr. aj na verejnej schôdzi. Čo sa týka aktivít OV myslím , že za posledných x rokov sa tu aspoň o niečo OV snaží . Možno sa Vám snaha zdá byť “ len aby sa niečo robilo“ ale skúste si uvedomiť , že nie sme samostatná obec , a ten kto rozhoduje o tom koľko a kedy , sú poslanci v meste. Bohužiaľ je ich viac ako samotných poslancov za obec . Každý sa snaží niečo pre okrsok utrhnúť, OV sa pokúša naozaj po náročných diskusiách vybrať aspoň to najnutnejšie. Keďže sa tu dlhé roky do ničoho neinvestovalo , je nutné tu teraz pokryť primárne havárie. Tam naozaj išlo nemálo peňazí a tým pádom neostane na nazvem to „prevádzkových“ záležitostí . Každopádne , pokiaľ majú ľudia v obci pálive problémy je možné sa kedykoľvek stretnúť s OV a prediskutovať možnosti.

  Odpovedať

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.